Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Żeglarz jachtowy

Jeżeli masz pytania lub wątpliwości – zapytaj nas:

Jak wygląda kurs i egzamin

7 wybranych dni intensywnego szkolenia ustalamy w terminie odpowiadającym kursantom. Przeważnie kursy odbywają się w weekendy. Niemniej po indywidualnym ustaleniu możemy szkolić na tygodniu. Kurs i egzamin u nas w bazie.

Kuba Jarząb (opiekun kursów)
Tel: +48 579 519 784

 • Za tą formą przemawia wielkość akwenu (uwierzcie nam, na ten czas szkolenie żeglarzy na zalewie rzeszowskim w takich warunkach mija się z celem. Jest wąsko, płytko, trwają prace pogłębiania zalewu. Jednym słowem kiepsko).
 • W Tarnobrzegu mamy super warunki, przeważnie fajnie wieje.
 • Dni, które nie będziecie mogli pływać nie przepadną. Odpływacie w terminach ustalonych wspólnie z instruktorem prowadzącym.
 • Zorganizujemy dla wszystkich chętnych kursantów logistykę co do wspólnego transportu.
 • Na terenie naszej bazy mamy dla Was parking, w domku jest kuchenka, lodówka, grill, toi-toi.
 • Nad jeziorem jest masę kafejek, tawern gdzie  można dobrze zjeść. Zabierzcie ze sobą bliskich (dla najmłodszych są zjeżdżalnie, można zrobić kurs nurkowania, wypożyczyć kajak lub rowerek wodny i masę innych atrakcji)

Cena kursu 1700 zł + 250 zł za egzamin uczniowie, studenci do 26 roku życia 125 zł

 

Egzaminy u nas w niedzielę po skończonym kursie ok. godz. 12 (teoria – test (możecie mieć 10 błędów, czas na test 1,5h), praktyka – manewry na wodzie). Dni, które nie wypływacie możecie odrobić w dowolnym terminie ustalonym z instruktorem prowadzącym.

   Paten jest bezterminowy, dwujęzyczny. możecie pływać na większości akwenach w Europie

Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych, które mogą być wyposażone w pomocniczy napęd mechaniczny:

 • prowadzenie jachtów żaglowych (które mogą być wyposażone w pomocniczy napęd mechaniczny) po wodach śródlądowych.  UWAGA:  Chorwacja, Włochy, Grecja. Pływanie po tych akwenach pomiędzy wyspami jest traktowane jako ŚRÓDLĄDZIE.
 • prowadzenie jachtów żaglowych (które mogą być wyposażone w pomocniczy napęd mechaniczny) o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej (jest to w miarę dużo czasem nie widać lądu)
 • (uprawnienia do uzyskania 14. roku życia (zmiana przepisów) realizowane muszą być pod nadzorem)

Warunki dopuszczenia do egzaminu:
1. Ukończony 14 rok życia.
*Osoby w wieku poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowodnych o mocy silnika do 60 kW

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości to napisz do nas:

  Galeria