Skip to content Skip to footer

Masz dość patrzenia jak inni pływają? Czas to zmienić! Zrób uprawnienia Sternika Motorowodnego

  • 👍 JEDEN DZIEŃ I PATENT W KIESZENI. Uprawnienia na całe życie
    ⏰ PAMIĘTAJ! Sam wybierasz dzień i godziny zajęć
    ⚓️ Bez ograniczeń wiekowych – możesz zacząć od 14. roku życia. Wykład on-line w bez wychodzenia z domu 
  • 2. Kurs/część praktyczna – dwóch instruktorów prowadzących. Kurs zaczyna się w godzinach ustalonych z TOBĄ. Załogi max. do 3 osób – część praktyczna na wodzie 
  • 3. EGZAMIN zdajesz od razu po kursie w ten sam dzień
  • CENA: 650 zł + koszt egzaminu i patentu: 250 zł/os. (dorośli), 125 zł/os. (młodzież ucząca się do 26 roku życia).

Cena zawiera:

szkolenie praktyczne i szkolenie teoretyczne
konsultacje w instruktorem, materiały szkoleniowe, testy próbne
linki do wykładów naszych instruktorów, które można otworzyć w dowolnym czasie
link do ćwiczeń węzłów, materiały dydaktyczne

Kuba Jarząb (opiekun kursów)
Tel: +48 579 519 784 

20230415_125848_968

OPIS

 

Podstawowy patent dla osób prowadzących łodzie motorowe (jachtów, motorówek, skuterów wodnych i poduszkowców) na śródlądziu i na morzu w strefie przybrzeżnej. Kurs obejmuje wykłady, ćwiczenia oraz konsultacje z instruktorem, a także szkolenie praktyczne. Szkolimy do skutku, co oznacza pełne opanowanie wszystkich manewrów. Zajęcia prowadzimy na nowoczesnych jachtach motorowych, w ramach szkolenia obejmujących także prowadzenie jachtu w ślizgu. Szkolenie kończy się teoretycznym i praktycznym egzaminem państwowym.

 

Egzamin państwowy na patent sternika motorowodnego

Egzamin państwowy odbywa się tego samego dnia, bezpośrednio po części praktycznej, co umożliwia szybkie uzyskanie wyników. Aby uzyskać zaświadczenie o zdanym egzaminie na patent sternika motorowodnego, konieczna jest pozytywna ocena zarówno z części praktycznej, jak i teoretycznej. Zaświadczenie o zdanym egzaminie otrzymujecie od razu po ogłoszeniu wyników.

Egzamin praktyczny: Egzamin praktyczny składa się z indywidualnie wybranych zadań, które należy wykonać podczas manewrów łodzią motorową. W przypadku nieprawidłowego wykonania zadania, istnieje możliwość jednokrotnego powtórzenia. Dodatkowo sprawdzamy umiejętność wiązania podstawowych węzłów żeglarskich, które były omawiane podczas szkolenia.

Egzamin teoretyczny: Czas na rozwiązanie testu teoretycznego wynosi półtorej godziny. Test składa się z 75 pytań, a maksymalna liczba błędów, którą można popełnić, wynosi 10.

Uprawnienia wynikające z posiadania patentu:

  1. Prowadzenie jachtów motorowych (w tym jachtów, motorówek, skuterów wodnych i poduszkowców) po wodach śródlądowych.
  2. Prowadzenie jachtów motorowych (w tym jachtów, motorówek, skuterów wodnych i poduszkowców) o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz na pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Warunki dopuszczenia do egzaminu:

  1. Ukończenie 14. roku życia. Osoby poniżej 16. roku życia mogą realizować swoje uprawnienia tylko na jachtach motorowodnych o mocy silnika do 60 kW.

Organizacja kursów: Przy grupie minimum 10 osób, zorganizujemy kurs w każdej części Polski.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z naszych wcześniejszych szkoleń motorowodnych, które dokumentują nasze doświadczenie i wysoką jakość szkoleń.

Dodatkowe informacje: Kuba Jarząb (opiekun kursów)
Tel: +48 579 519 784

Go to Top